مشاوره قبل یا بعد از خرید بیمه نامه

انبار چای

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره بعد از خرید بیمه نامه 

این انبار بخشی از از یک مجموعه بزرگ انبارهاست که به صورت استیجاری مورد بهره برداری قرار گرفته و به منظور ایجاد ارزش افزوده ، تجهیزات و ماشین آلات بسته بندی و تی بگ به منظور توسعه توسط بیمه گذار خریداری شده بود. اما بیمه نامه ای که خریداری شده بود تقریبا هیچگونه تناسبی با مجموعه نداشته و در رشته آتش سوزی غیر صنعتی صادر شده بود، که نهایتا پس از عقد قرارداد با آنتی بیمه، محل مورد بیمه بازدید و ارزیابی شده و بیش از 14 مورد اصلاحات پس از فسخ بیمه نامه ماقبل و صدور بیمه نامه جدید اعمال گردید و متعاقبا دو بیمه نامه ی مورد نیاز دیگر به منظور پوشش کامل خطرات محتمل برای اولین بار در مجموعه مورد اشاره صادر گردید.

ساخت و نصب سکو گازی

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره قبل از خرید بیمه نامه 

یکی از پیچیده و فنی ترین بخش های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، ساخت و نصب سکوهای گاز و نفت است. آنتی بیمه مفتخر است به منظور ایجاد اطمینان خاطر کارفرمای پروزه و با پیشنهاد مشاور پروژه به منظور تهیه پوشش بیمه ای مناسب برای مراحل ساخت و نصب سکوی گازی پس از عقد قرارداد مشاوره اقدام نموده و بعد از برگزاری جلسات فنی و تحلیلی با کارشناسان کارفرما، پیمانکار و مشاور، نسبت به نگارش وردینگ ( بیمه نامه به زبان انگلیسی ) با پیش بینی جمیع جوانب مبادرت نماید. که در نهایت پس از برگزاری این مناقصه ، شرکت بیمه گر برنده مناقصه اعلام و بیمه نامه نهایی صادر گردید. تاکنون یک مورد خسارت از جانب بیمه گذار اعلام گردیده که توسط آنتی بیمه پیگیری و در نهایت شرکت بیمه گر آن را پرداخت نموده است.

کارخانه تشک سازی

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره قبل از خرید بیمه نامه

مدیریت محترم کارخانه تشک سازی با شناخت قبلی از مجموعه آنتی بیمه، پس از یک جلسه توجیهی نسبت به عقد قرارداد مشاوره اقدام نموده و پس از ارزیابی ها و تحلیل ریسک مجموعه ، بیمه نامه ها و پوشش های متناسب توسط آنتی بیمه پیشنهاد و نهایتا کلیه بیمه نامه ها در شرکت بیمه مدنظر مدیریت مجموعه صادر گردید. پس از بررسی بیمه نامه های سال گذشته مشخص شد در حدود 60 درصد اموال موجود در محل مورد بیمه تحت پوشش هیچ بیمه نامه ای نبوده که در صورت بروز حوادث احتمالی قطعا کارخانه نامبرده ورشکست می گردیده است.

کارخانه تولید آسفالت

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره قبل از خرید بیمه نامه 

این کارخانه در مجموعه ای وسیع قرار گرفته و فاقد تجهیزات اطفا حریق مناسب است، تاکنون دوبار سابقه خسارت ناشی از پیش گرم کردن مخازن قیر به منظور روان سازی داشته، که هر دوبار موفق به دریافت خسارت نشده اند. با توجه به سلب اعتماد بیمه گذار ( مالک مجموعه ) پس از مذاکرات آنتی بیمه و عقد قرارداد، بیمه نامه متناسب با پوشش خسارات ناشی از پیش گرم کردن مواد اولیه صادر گردید و خوشبختانه تاکنون هیچگونه خسارتی نداشته اند.

کارخانه قند

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره بعد از خرید بیمه نامه 

این کارخانه به منظور قندگیری از چغندر و تصفیه شکر وارداتی بیش از 40 سال پیش طراحی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. تقریبا پنج سال متوالی اسناد مناقصه خرید بیمه نامه ( بدون تغییر ) برای شرکت های بیمه ارسال و نهایتا برنده مناقصه بیمه گری است که کمترین حق بیمه را اعلام نموده. پس از عقد قرارداد مشاوره آنتی بیمه و ارزیابی و تحلیل ریسک های مجموعه ، پنج فقره بیمه نامه صادر شده اصلاح و بیش از 40 مورد اصلاح در بیمه نامه ها توسط الحاقیه صورت گرفت و اسناد مناقصه جدید طراحی و در موعد مقرر منتشر خواهد شد. تا کنون دو مورد خسارت جزئی در مجموعه ثبت گردیده که پس از پیگیری آنتی بیمه توسط شرکت بیمه گر محاسبه و پرداخت گردیده است.

کارخانه مواد غذایی ( تولید پفک )

نوع خدمت آنتی بیمه : مشاوره قبل از خرید بیمه نامه 

صنایع مواد غذایی، یکی از پرترددترین صنایع از نظر مواد اولیه و محصولات تولید شده است، به همین علت پوشش بیمه ای تغییراتی که دائما در حال وقوع است، بسیار حیاتی است. این مجموعه تولیدی سرشناس پس از عقد قرارداد نظارت بر ایمنی و مدیریت امور بیمه با آنتی بیمه و برگزاری جلسات فنی، دستور صدور چهار فقره بیمه نامه را صادر نمود که با توجه به تغییرات متنوع در مجموعه نامبرده، تاکنون بیش از 14 فقره الحاقیه با نظارت کامل آنتی بیمه برای بیمه نامه های صادره ثبت گردیده است.

کارخانه یونولیت سازی

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

کارخانه یونولیت سازی دارای محصولاتی بسیار متنوع و حجیم است که پس از مرحله پخت و قالب گیری در محوطه کارخانه دپو می شوند. با توجه به اینکه نوع حریق یونولیت بسیار پیشرونده و تقریبا با شعله کم نور اتفاق می افتد، یکی از پرخطرترین صنایع در زیرمجموعه صنایع کوچک و متوسط است. برای اولین بار بعد از حدود 10 سال فعالیت این مجموعه، کامل ترین و فنی ترین بیمه نامه های مورد نیاز با توجه به سوابق قبلی مجموعه توسط آنتی بیمه طراحی و توسط یکی از شرکت های بیمه ای صادر گردید که خوشبختانه تاکنون اعلام وقوع حادثه ای صورت نپذیرفته است.

پیگیری و دریافت خسارت

رستوران با تزئینات چوبی

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

معمولا یکی از استثنائات بیمه نامه های آتش سوزی، استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد در محیط کاری و محل تحت پوشش بیمه نامه است. اما در بسیاری از مجموعه ها و اماکن چنین امری غیرممکن است و به ناچار از تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد استفاده می شود، در این مورد رستوران سنتی با تزئینات چوبی به علت بار حریق ناشی از سازه های چوبی موجود تقریبا به طور کامل تخریب گردید و شرکت بیمه گر به علت وجود شرط عدم استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد، خسارت را غیر قابل پرداخت اعلام نمود. پس از عقد قرارداد زیان دیده با آنتی بیمه و نهایتا تغییر روند پرونده با استدلال های قانونی و فنی، پس از گذشت حدود شش هفته خسارت در وجه زیان دیده توسط شرکت بیمه کارسازی گردید.

سیل پروژه و تجهیزکارگاه

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

به منظور احداث فوندانسیون سازه و ایجاد بستر پروزه برای پیمانی به ارزش حدود 300 میلیارد تومان ، در مناطق وسیعی از سطح پروزه عملیات خاکبرداری انجام شده بود. که در فصل بارندگی و بر اثر شدت بارش ها، خسارت سنگینی ناشی خطر سیل به وقوع پیوست که به علت عدم خرید هزینه برداشت ضایعات در بیمه نامه ، شرکت بیمه گر از پرداخت خسارت امتناع و پرونده را مختومه اعلام نمود. پس از عقد قرارداد کارفرما به عنوان ذی نفع پروژه با آنتی بیمه و معرفی داور از جانب کارفرما، با استفاده از بندهای فنی و قانونی بیمه نامه و پیمان پروژه، آنتی بیمه موفق به مجاب نمودن شرکت بیمه گر نسبت به پرداخت خسارت در وجه کارفرما شد.

صنایع شیمیایی حلال رنگ

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

پس از سال ها پرداخت حق بیمه توسط مجموعه ی تولید حلال های صنعتی و با اعتماد به داشتن بیمه نامه ای معتبر و باپوشش کامل، مجموعه دچار حادثه حریق و انفجار یکی از مخازن شد. پس از حدود یک سال پیگیری و تشکیل پرونده خسارت توسط شرکت صادر کننده بیمه نامه به توافق منجر نگردید. پس از عقد قرارداد با آنتی بیمه و بررسی ابعاد فنی و حقوقی پرونده، درخواست داوری از جانب بیمه گذار مطرح و نهایتا خسارتی قابل قبول و منطقی به شرکت زیاندیده پرداخت گردید.

کارخانه تولید تجهیزات الکترونیکی

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

یکی از بیمه گذاران مطلع و پیگیر که با توجه به عقد قرارداد مشاوره خرید بیمه نامه با آنتی بیمه، شناخت نسبتا کاملی از مجموعه و خدمات آنتی بیمه را داراست، بلافاصله پس از وقوع حادثه آتش سوزی در مجموعه تحت مدیریتشان ( کارخانه تولید تجهیزات الکترونیکی ) با آنتی بیمه تماس گرفته و کارشناسان آنتی بیمه در زمان اطفا حریق توسط تیم زحمتکش آتش نشانی به محل حادثه رسیدند. با توجه به حضور به موقع آنتی بیمه در روند شروع این پرونده خسارت، خسارت برآوردی نهایتا بعد از سه هفته به صورت کامل توسط شرکت بیمه تسویه و پرداخت گردید.

کارگاه تولیدی قالب سازی باتری

نوع خدمت آنتی بیمه : پیگیری و دریافت خسارت

آتش سوزی مصنوعات پلاستیکی به علت به جای ماندن ضایعات ناچیز و پراکنده بعد از حریق همیشه بیمه گذار را به منظور اثبات میزان موجودی کالا و محصولات که دچار حریق شده اند با چالش مواجه نموده است. در این مورد شرکت بیمه گر به دلیل اعلام خسارت عمدی، از پرداخت خسارت امتناع نموده بود. پس از گذشت 18 ماه از زمان وقوع حادثه و ورود آنتی بیمه در جریان پرونده خسارت، مسیر پرونده تغییر و خسارتی در حدود 80 درصد مبلغ مورد انتظار زیاندیده، توسط شرکت بیمه پرداخت گردید.